Často Kladené Otázky

Mohu vytřít Sanytolem na podlahy laminátovou podlahu?

Ano. Sanytol podlahy a povrchy je možné použít bez obav na laminátovou podlahu. 

Často cestuji, nemáte v sortimentu nějaké menší balení univerzálního čističe?

Sanytol univerzální čistič nabízíme pouze v balení 500 ml. Pro cestování bychom Vám doporučili produkt Sanytol dezinfekční univerzální čistič ve formě utěrek. Čistí a dezinfikuje plochy. Práce s čisticími utěrkami je velmi rychlá, pohodlná a hygienická. 

Jak mohu Sanytolem vyčistit umyvadlové sifony?

Doporučili bychom Vám produkt Sanytol podlahy a povrchy. Stačí aplikovat 2 víčka neředěného přípravku do sifonu a nechat působit celou noc.

Jaký produkt mám použít na dezinfekci dřezového sifonu?

Doporučili bychom Vám produkt Sanytol podlahy a povrchy. Stačí aplikovat 2 víčka neředěného přípravku do sifonu a nechat působit celou noc.

Mohu použít Sanytol Koupelny na sprchovou zástěnu?

Ano. Sanytol Koupelny je produkt speciálně určený pro čištění veškerých povrchů v koupelně. Účinně zabraňuje šíření nežádoucích mikroorganismů, tvorbě plísní a vodního kamene. Odstraňuje plak a nanesené stopy mýdla.

Mohu použít Sanytol Kuchyně na mramorovou kuchyňskou desku?

Ano, můžete. Mramor je velmi citlivý materiál. Nevhodné prostředky mohou na něm zanechat skvrny. Sanytol Kuchyně sprej má velmi šetrné složení, ale s účinnou čisticí silou. Je možné jej použít bez problémů na řadu citlivých materiálů jako je mramor, kameninu, ale i dřevo, chrom apod.

Mohu použít Sanytol Kuchyně pro čištění mikrovlnné trouby?

Ano. Sanytol Kuchyně je možné použít pro čištění a dezinfekci mikrovlnné trouby. Samozřejmě i zde platí obecné pravidlo, jako u většiny čistících prostředků, plochy, které příjdou do styku s potravinami, je doporučeno následně ještě omýt pitnou vodou.

Máme doma kočku, jaký produkty produkt byste nám doporučili pro každodenní úklid?

Můžeme Vám doporučit řadu produktů Antialergenní - univerzální sprej, čistič podlah a ploch a utěrky. Produkty čistí, dezinfikují a zároveň neutralizují alergeny roztočů, koček a pylů s účinností 99 %.  

Má SANYTOL řadu produktů pro alergiky?

Ano, můžeme Vám doporučit řadu produktů Antialergenní - univerzální sprej, čistič podlah a ploch a utěrky. Produkty čistí, dezinfikují a zároveň neutralizují alergeny roztočů, koček a pylů s účinností 99 %.  

Mohu používat Sanytol Antialergenní ke každodennímu úklidu?

Ano, veškeré produkty z Antialergenní řady mají šetrné složení, které nanarušuje povrchy,a proto je lze používat každodenně.

Musí se gel na ruce oplachovat?

Ne, jeho speciální složení umožňuje dezinfekci rukou bez vody.  Rychle se vstřebává a nezanechává na rukou lepkavý pocit. Eliminuje 99,9 % virů, bakterií a plísní. 

Máte v sortimentu speciální mýdlo pro děti?

Ano. Můžeme Vám doporučit Sanytol dezinfekční mýdlo Extra jemné, které je obohaceno komplexem jemných čisticích látek a přírodními výtažky z broskví, meruněk a mandlí. Je hypoalergenní a chrání citlivou pokožku dětí.

Jak zlikvidovat nepříjemné pachy z nepratelných textilií?

Textilie, které není možno prát - závěsy, čalounění, sedačky je možno vydezinfikovat a osvěžit  Dezinfekčním a deodoračním přípravkem na tkaniny Sanytol, který odstraní bakterie, viry a plísně a navrací tkaninám svěžest čistého prádla. Neobsahuje chlór, nezanechává skvrny  Zápach nepřekrývá, ale ničí jeho příčinu  - bakterie.

Mohu použít Sanytol univerzální čistič na mramor?

Ano, můžete. Mramor je velmi citlivý materiál. Nevhodné prostředky mohou na něm zanechat skvrny. Sanytol univerzální čistič sprej má velmi šetrné složení, ale s účinnou čisticí silou. Je možné jej použít bez problémů na řadu citlivých materiálů jako je mramor, kameninu, ale i dřevo, chrom apod.

Jak pečovat o textilie používané zvířaty?

Pratelné textilie používané zvířaty je nutné prát odděleně od ostatního prádla. Teplota by měla být nastavena minimálně na 60°C anebo je do pračky třeba přidat dezinfekční prostředek na prádlo, jako je např. SANYTOL dezinfekce  na prádlo. Textilie, které není možno prát - pelíšky apod. je nutno mechanicky vyčistit vlažnou vodou a následně použít Dezinfekční a deodorační přípravek na tkaniny Sanytol, který odstraní bakterie, viry a plísně, které by mohli ohrozit nejenom Vás, ale i Vašeho domacího mazlíčka.

Jak a kde vzniká nejvíc otrav jídlem?

Není tajemstvím, že kuchyně je místem, kde vzniká nejvíce otrav jídlem. Pro práci s potravinami je nutné dodržovat určitá hygienická pravidla - nepoužívat náčiní, které přišlo do styku se syrovým masem na potraviny, které nebudou dále tepelně ošetřeny. Ovoce a zeleninu je nutné vždy důkladně omýt. Udržovat čistotu a hygienu v lednici. Pracovní desku, ale také odpadkový koš, pravidelně dezinfikovat.

Při jaké teplotě bychom měli prát své oděvy?

Studie potvrzují, že po jednom dni nošení se na košili nacházejí miliony zárodků. Je velký rozdíl, jestli perete své oděvy při 30° nebo 40°. Oděvy vyprané při 30° obsahují 500krát více bakterií, které mohou být původcem přetrvávajícího zápachu, ale také kožních problémů.  Pokud druh textilie nedovolí praní při vyšších teplotách doporučujeme textilie dezinfikovat přidáním produktu Sanytol dezinfekce na prádlo do pracího cyklu. Prostředek neobsahuje chlór, eliminuje nepříjemné pachy, protože zničí jejich příčinu  a je vhodný pro všechny textilie. 

Jaké riziko hrozí na veřejných toaletách?

Z průzkumu vyplývá, že až 25 % lidí je při odchodu z veřejných toalet nakaženo bakterií vyvolávající gastroenteritidu.  Jako prevence tohoto onemocnění je nutná  důkladná hygiena rukou. Sanytol nabízí řešení v použití bezoplachového dezinfekčního gelu na ruce.