Odhalte 4 hlavní zdroje kontaminace ve vašem domově! SANYTOL vám nabízí nejúčinnější přípravky, kterými zajistíte čistotu vašeho domova.

Podlahy a další povrchy

Při kontaktu rukou a potravin s různými povrchy, které jsou přenašeči všech druhů bakterií, dochází často ke křížové kontaminaci.

Podlahy a koberce jsou také možné přenašeče, a to proto, že jsou v kontaktu s botami, což je zdroj externí kontaminace (plivance, exkrementy …).   

  1. Vlhké místnosti nebo některé předměty, jako jsou filtry, dřezy, kanalizace atd., kde se mikroby mohou snadno rozmnožovat. Avšak k omezení mikrobiálního rizika je postačující pravidelná dekontaminace.
     
  2. V prostředcích používaných buď pro očistu těla anebo úklid domu, jako jsou mycí houby, koberce, rukavice, ručníky apod., se rovněž hromadí obrovské množství mikrobů. Ty by mohly být považovány za jedny z nejdůležitějších přenašečů křížové kontaminace, protože všichni rodinní příslušníci je používají každý den. Z toho vyplývá, že musí být čištěny také každodenně.
     
  3. Významnými přenašeči jsou také povrchy nebo ruce, které jsou v kontaktu s potravinami.Povrchy v kontaktu s rukam Pokud řádně nepečujeme ani o tyto povrchy, ani o naše ruce, je pak velmi pravděpodobné, že se nakazí celá rodina.
     
  4. Ostatní povrchy: Tato poslední kategorie zahrnuje podlahy, koberce, povrchy v jídelnách, ložnicích, povrchy nábytku a ostatní druhy předmětů méně vystavených (náchylných) kontaminaci.