Odhalte 6 možných ohnisek nákazy v domácnosti, na jejichž dezinfekci byste neměli zapomínat.

Důkladné udržování čistoty v domácnosti a její dezinfikování hrají v odstraňování patogenů klíčovou roli. Původci nemocí, které člověk na sobě nosí, mohou ulpět na libovolném povrchu a předmětu a zůstat tam celé hodiny i dny.

Pro zabránění dalšího šíření pandemie COVID-19 je důležité řídit se nařízeními příslušných institucí. Vedle toho je na místě maximálně zvýšit hygienická a dezinfekční opatření v domácnostech.

Víme však, která místa v domácnosti se nejsnáze stávají ohnisky choroboplodných zárodků?

Největšími ohnisky možné nákazy v domácnosti jsou nejčastěji navštěvovaná místa. Patří k nim koupelna, kuchyně a obývací pokoj. Vedle těchto tří míst bychom však měli zvláštní pozornost věnovat i následujícím 6 kandidátům, pro jejichž běžnou dezinfekci zvolte v závislosti na povrchu a materiálu vždy vhodný produkt:

  1. Dveřní kování – kliky a koule, zábradlí a madla
  2. Kuchyňské a koupelnové baterie
  3. Kuchyňská pracovní deska
  4. Vypínače světel
  5. Elektronické přístroje jako dálkový ovladač TV, mobilní telefony, tablety apod.
  6. Společné pracovní prostory: psací stůl, počítač, klávesnice, myš apod.

Důležitá jsou také opatření při příchodů domů. Jakmile přijdete, použitou obuv nechte stát v předsíni, abyste případnou nákazu neroznášeli po bytě, a důkladně si umyjte ruce. Kdo žije v domácnosti se psem a chodí ho venčit, musí dezinfikovat i pomůcky použité při venčení (vodítko, obojek, postroj aj.). Po návratu z procházky omyjte svému čtyřnožci vlhkými ubrousky nebo vodou a šamponem pro domácí mazlíčky tlapky a bříška tlapek, ocas a čenich. Použijte k tomu vlhké ubrousky nebo vodu a šampon pro domácí mazlíčky.