Domácí zvířecí mazlíčci

Domácí zvířecí mazlíčci (kočky, psi, morčata, rybičky…) jsou nedílnou součástí našich každodenních životů. Žijí v našich domovech a často spí i v našich postelích. Ale domácí mazlíček může být nositelem nebo přenašečem mnoha patogenů nebo alergenů, které mohou u člověka vyvolat závažnější onemocnění. Proto přítomnost zvířete u vás doma vyžaduje dodržování několika základních hygienických pravidel, která by měla platit pro samotné zvíře, pro lidi v jeho okruhu i pro prostor, ve kterém se pohybuje.

Klikněte na tyto text níže a objevte naše rady:

DALŠÍ RADY

  • Pokud zvířecího mazlíčka hladíte nebo se dotýkáte nějakého předmětu, který mu patří, myjte si ruce vodou a tekutým mýdlem z řady SANYTOL po dobu nejméně 20 sekund, abyste zničili všechny mikroorganismy. Pokud nemáte přístup ke zdroji vody, můžete také použít Gely a Dezinfekční čisticí utěrky SANYTOL.
  • Ujistěte se, že vaše zvířata jsou očkována a ošetřena proti klíšťatům, blechám, a dalším parazitům.
  • Ke zvířatům, u nichž hrozí, že vás kousnou či poškrábou, přistupujte s velkou opatrností, abyste se vyhnuli riziku pokousání či poškrábání. V případě, že dojde k pokousání nebo poškrábání, vydezinfikujte ránu nějakým antiseptickým přípravkem. Pokud došlo k pokousání nějakým neznámým zvířetem, doporučuje se pro jistotu návštěva lékaře a ošetření rány.
  • Nespěte se zvířecím mazlíčkem v jeho posteli nebo v jeho pokoji.
  • Nekrmte zvířecího mazlíčka z vašeho talíře, nenechte ho olizovat vám obličej, ani ho nehlaďte při jídle.
  • Pravidelně vašeho zvířecího mazlíčka koupejte a kartáčujte.