Jak dezinfikovat dětské hračky?

Je běžné, že děti, zejména pak malé děti, vkládají předměty do úst, spí se svými plyšáky nebo lezou po kolenou po zemi, a tak u nich dochází častěji ke vzniku infekcí kontaktem s těmito předměty nebo povrchy, i když jsou doma.

Za pomoci těchto jednoduchých kroků zjistíte, jak prát plyšáky a dezinfikovat tvrdé hračky, textilní hračky nebo hračky, které nelze prát.

Dezinfekce tvrdých hraček krok za krokem:

  1. Pokud jsou hračky malé a mohou přijít do styku s vodou a odolají vysokým teplotám, je možné je vyprat v horké vodě s pracím prostředkem nebo umýt v myčce na nádobí při vysoké teplotě.
  2. Pokud není možné použít myčku na nádobí, použijte Dezinfekční čisticí utěrky Sanytol. Jsou velmi praktické a jejich použití je rychlé.
  3. Větší hračky, pokud neobsahují baterie, otřete Dezinfekční čisticí utěrkou Sanytol nebo hadříkem navlhčeným Dezinfekčním univerzálním čističem Sanytol.

V obou případech nechte produkt působit a před vrácením hračky dítěti ji opláchněte vodou.

Praní plyšáků a měkkých hraček krok za krokem:

  1. Tento typ hraček a plyšáky lze obvykle prát v pračce. Doporučujeme vám přidat do praní 80 ml Dezinfekce na prádlo Sanytol. Přidání této dávky do dávkovače na aviváž zajistí, aby byly hračky dezinfikovány, protože přípravek zničí 99,9 % bakterií, virů a plísní.
  2. Zvolte obvyklý cyklus praní (minimálně při 20 °C). Nejlépe zvolte krátký cyklus praní a minimální ždímání, aby nedošlo k poškození plyšáka.
  3. Dříve než vrátíte hračky svému dítěti, nechte je zcela uschnout. Pokud je to možné, sušte na vzduchu.

Rady a tipy pro čištění hraček, které nelze prát:

Pokud hračku nelze vyprat, protože obsahuje nějaký mechanismus nebo funguje na baterky, doporučujeme tento postup:

  1. Pokud má baterky, vyjměte je.
  2. Vnější povrch hračky třete kartáčkem s jemnými štětinami (například kartáčkem na nehty) a trochou čisticího prostředku.
  3. Čisticí prostředek odstraňte pomocí vlhkého hadříku, na hračce by neměly zůstat žádné zbytky.
  4. Také můžete hračku jemně otřít hadříkem namočeným v alkoholu a poté počkat, až se alkohol zcela vypaří. Je důležité, aby hračka alkohol neimpregnovala.

Pokud je hračka velmi zašpiněná, je vhodné ji zlikvidovat, a tak chránit zdraví dítěte.

Díky těmto radám a trikům pro vás bude snadnější udržovat hračky vašich dětí bez bakterií, virů a plísní. Nyní už víte, jak prát plyšáky a dezinfikovat všechny hračky svých dětí a budete kdětí. Budete lidnější, když je budete pozorovat, jak si hrají s čistými hračkami, bez bakterií, virů a plísní.