Jak vydezinfikovat matraci?

Matrace mohou mít problémy s nepříjemným zápachem, způsobeným nahromaděním bakterií nebo plísní, za jejichž vlhkost, zbytky kůže a tekutin atd.

Nepříjemný zápach matrace může být vážným problémem, např. v takových případech, kdy na matraci spí miminka nebo malé děti, popř. osoby s potížemi inkontinence, protože případné úniky moči způsobují nepříjemný zápach matrace, který přetrvává a v průběhu času se zhoršuje.

Jak správně provádět hygienu a dezinfekci naší matrace?

Pro optimální realizaci tohoto úkolu je třeba mít na paměti několik důležitých rad a tipů:

  • Matraci se doporučuje dvakrát ročně větrat. Zároveň se tato chvíle může využít i k vyprání povlaku.
  • Doporučuje se vysát povrch matrace vysavačem.
  • Pro správnou hygienu a pokud je povlak matrace pratelný, je potřeba ho vyprat v pračce při vysoké teplotě. Pokud materiál povlaku neumožňuje praní při vysoké teplotě, je možné ho vyprat ve studené vodě, do níž přidáte Sanytol Dezinfekci na prádlo, která dokáže zcela odstranit bakterie, plísně a nepříjemný zápach.
  • K dezinfekci vnitřní části matrace můžete použít Sanytol Dezinfekční a dezodorační přípravek na tkaniny, protože ten odstraní nepříjemný zápach, bakterie, plísně i viry. Po aplikaci nechte uschnout a poté povlékněte čisté prostěradlo. V případě úniků moči na matraci je třeba matraci pečlivě vyčistit třením pomocí kartáčku a nanesením roztoku vody s čisticím prostředkem. Přebytečnou vlhkost odstranit vlhkým hadříkem a posléze nechat matraci uschnout. Po uschnutí je potřeba matraci vydezinfikovat. Při dezinfekci postupujte tak, jak je popsáno v předchozím bodu.
  • V případě úniku moči se také doporučuje dezinfikovat prostěradla, a tak odstranit bakterie a zápach. Stejný postup zvolíme i v případě přítomné nemoci v domácnosti, aby se zabránilo případné nákaze. Přípravek Sanytol dezinfekce na prádlo je ideální pro přidání do praní, když perete prostěradla a ručníky. Postará se o to, aby vaše prádlo bylo hygienicky čisté.

Když budete postupovat podle těchto doporučení, bude vaše matrace čistá a nebude obsahovat žádné choroboplodné zárodky. Budete na ni moci odpočívat bez obav o vaše zdraví či nepříjemný zápach.