Co je to plíseň?

Objevení plísně v našich domovech není nic neobvyklého, zejména ve vlhkých nebo málo větraných prostorách.

Vzhledem k teplotním, světelným a vlhkostním podmínkám, které jsou potřeba, aby se plíseň mohla šířit, nejobvyklejší oblastí jejího výskytu je koupelna, protože ta má zároveň omezené větrání.

Co je to plíseň?

Plíseň je houba a pokud se začne tvořit a rozrůstat, může ovlivnit náš organismus a způsobit zdravotní problémy. Je jednou z nejrozšířenějších hub v interiérech našich domovů a obvykle zůstává bez povšimnutí nebo neviditelná, dokud nezasáhne poměrně velkou oblast. Proto je důležité ji odstranit, a především přijmout nezbytná opatření, aby se zabránilo jejímu výskytu.

Zde nabízíme 4 základní tipy na odstranění a prevenci plísně v koupelně:

  1. Aby se předešlo vzniku plísně, je velmi důležité koupelnu vždy po vysprchování vyvětrat.
    Většina plísní potřebuje ke svému vzniku 24–48 hodin vlhkosti. Pokud je tedy materiál, vhodný pro růst plísně, vlhký déle než 24 hodin, hrozí riziko vzniku plísně, a že plíseň začne bujit.
  2. V rámci možností je důležité zabránit nahromadění vody v rozích. To podporuje růst a šíření plísně. Rohy a spáry vysušte utěrkou, abyste odstranili usazenou vodu, zejména tehdy, je-li větrání nedostatečné.
  3. Ve vaně nebo ve sprše věnujte pozornost oblasti odtoku.
    Právě ta je poměrně odolná a zabraňuje plynulému vypouštění vody a může způsobit usazeniny. Nastříkejte Dezinfekční čistič na koupelny a vodní kámen Sanytol na oblast, kterou chcete dezinfikovat a poté produkt pomocí čisté utěrky rozetřete. Pak bude vaše vana čistá a bez mikroorganismů.
  4. Čistěte a dezinfikujte koupelnu pravidelně, alespoň ob den.
    K odstranění plísně z koupelny použijte Dezinfekční čistič na koupelny a vodní kámen Sanytol. Stačí ho aplikovat přímo na povrch s plísní, kterou odstraní. Také snadno čistí a zničí 99,9 % bakterií, mikrobů a virů. Pokud je spára plísní zbarvena Sanytol Dezinfekční čistič na koupelny a vodní kámen plíseň odstraní, ale spáru nevybělí, k tomu je třeba použít bělicí prostředek.