Oblasti, které je třeba dezinfikovat v kuchyni

Když se v kuchyni objeví nepříjemné pachy, většinou je jejich původem nadměrné množství bakterií, které tyto zápachy způsobují.

Proto nestačí jen kuchyni čistit, při čištění nedojde k úplnému zničení bakterií. K odstranění nepříjemných pachů je třeba dezinfikovat oblasti, kde se mohou hromadit zbytky jídla a vlhkosti, které podporují rozmnožování bakterií.

Níže uvádíme, kterým hlavním oblastem byste měli při dezinfekci věnovat zvláštní pozornost, abyste zcela skoncovali s nepříjemnými pachy v kuchyni.

Jaké 4 hlavní oblasti je třeba v kuchyni dezinfikovat?

  • Dřez: je jednou z oblastí, kterou byste měli čistit a dezinfikovat každý den. Věděli jste, že na dřezu se může vyskytovat až 100 000krát více mikrobů než na WC? Podle některých studií* má 14 % dřezů více než milion bakterií na cm2. Dezinfekční čistič na kuchyně Sanytol vám pomůže dezinfikovat oblast dřezu a zároveň odstranit veškeré mastné usazeniny.
  • Kuchyňské houbičky a utěrky: vhledem k tomu, že přicházejí do styku s většinou zbytků, houbičky, které používáte pro čištění příborů a dalšího kuchyňského náčiní, jsou zdrojem infekcí a nepříjemných zápachů. Mohou se na nich objevit bakterie, jako E. coli nebo salmonela. Je důležité je čistit a dezinfikovat v pračce pomocí Dezinfekce na prádlo Sanytol, protože je používáme k čištění, a pokud by samy nebyly čisté, mohli bychom jimi jiné prvky kontaminovat.
  • Odpadkový koš: pytle na odpadky často nejsou zcela nepropustné a unikají z nich zbytky tekutin. Dezinfikujte a čistěte dno odpadkového koše každý týden pomocí Dezinfekčního odmašťujícího čističe na kuchyně Sanytol, protože oblasti, kde je uložen odpad, jsou zdrojem infekcí a většiny nepříjemných pachů. Nestačí odpadky vynést, odpadkový koš je třeba dezinfikovat, a tak zničit bakterie, které se nahromadily na jeho dnu.
  • Lednice: lednice jsou velmi často kontaminované bakteriemi, které jsou přítomny v syrových potravinách. Nejběžnějšími jsou listerie, pseudomonas nebo enterobakterie, běžně přítomné asi v 5 % lednic. Proto je velmi důležité udržovat lednici vždy čistou a dezinfikovanou. Doporučujeme vám, abyste ji čistili alespoň jednou za 3 měsíce, a tak se ujistili, že neobsahuje žádné choroboplodné zárodky. Snížíte tak pravděpodobnou přítomnost bakterií a zabráníte tomu, aby docházelo k přenosu na potraviny a z nich do našeho organismu. K hloubkovému čištění a dezinfekci lednice použijte Dezinfekční čistič na kuchyně Sanytol.

TIP: Nastříkejte obden Dezinfekční čistič Sanytol na všechny odtokové odpady v kuchyni, abyste zabránili vzniku nepříjemných pachů.

*(Kagan et al.; Tierney and Kearney, 2002)