Jak odstranit nepříjemný zápach z ručníků 

Je velmi příjemné vylézt ze sprchy a zabalit se do suchého ručníku, vonícího čistotou, i když si ale myslíme, že jsme ho náležitě vyprali, je z něj někdy cítit nepříjemný, zatuchlý zápach. Ručníky jsou uzpůsobeny k tomu, aby absorbovaly vodu, a jelikož bývají navíc v koupelně vystaveny vodní páře, hromadí se v nich další vlhkost, a proto jsou i po vyprání někdy cítit zatuchle. V tomto článku vám vysvětlíme, jak z ručníků odstranit nepříjemný, zatuchlý zápach, a také jak zabránit tomu, aby se objevil znovu i po vyprání. 

Jak odstranit nepříjemný zápach z ručníků

6 kroků k odstranění zápachu z ručníků  

  1. Ručníky, které zapáchají, oddělte od zbytku prádla, zabráníte tak tomu, aby se na ně zápach nepřenesl a nepostihl celý prádelní koš. 
  1. Ručníky dejte do pračky odděleně, abyste je mohli dobře dezinfikovat. 
  1. Ručníky perte v horké vodě a kdykoli je to možné, perte je při 60 ºC, protože vysoké teploty jsou účinnější proti bakteriím způsobujícím nepříjemný zápach. Pokud je nemůžete nebo nechcete prát při vysoké teplotě, použijte dezinfekční prostředek, který nepříjemný zápach eliminuje hned zpočátku. Doporučujeme Sanytol dezinfekci na prádlo, která je účinná již od 20 ºC a zlikviduje 99,9 % choroboplodných zárodků. K pracímu prostředku, který běžně používáte, přidejte do nádobky na aviváž 45 ml prostředku. Poté naprogramujte obvyklý prací cyklus. 
  1. Jakmile prací cyklus skončí, vyjměte ručníky z pračky. Nikdy nenechávejte ručníky či jiné prádlo uvnitř bubnu pračky, protože to je ideální prostředí pro hromadění bakterií a vznik nepříjemných pachů. Pokud zrovna nemůžete ručníky vyndat a pověsit, můžete při praní použít dezinfekční prostředek, viz výše uvedený, který zabrání růstu bakterií po dobu 12 hodin, a navíc zabrání i tomu, aby oblečení začalo nepříjemně zapáchat, i když zůstane déle v pračce.  
  1. Ručníky sušte venku, nejlépe na slunci, na dobře větraném místě uvnitř domu nebo v sušičce. 
  1. Ujistěte se, že jsou ručníky úplně suché, než je složíte a uložíte do skříně nebo prádelníku, předejdete tak navíc vzniku zatuchlého zápachu. 
Odstranit nepříjemný zápach z ručníků

Jak se vyhnout tomu, aby ručník zapáchal 

  • K čištění pračky používejte konkrétní přípravek, např. Sanytol dezinfekční čistič pračky, a to alespoň jednou za 3 měsíce. Někdy zápach pochází ze samotné pračky a přenáší se na prádlo, takže ji musíte udržovat čistou a v dobrém stavu. 
  • Nenechávejte ručníky v koši na prádlo, pokud jsou vlhké. Pokud můžete, hned je vyperte. Pokud to není možné, pověste je rozprostřené na dobře větraném místě, aby uschly a vy jste je mohli vyprat později.  
  • Pověste ručníky, aby uschly hned po použití a nechte je na dobře větraném místě. Koupelna většinou není tím nejlepším místem, a to kvůli vlhkosti, která se v ní hromadí, pokud nemá okno a nedá se dobře větrat.