Jak odstranit nepříjemný zápach ze sportovního oblečení  

Oblečení používané při sportovních aktivitách často končí prosáklé potem a nepříjemným zápachem. Abyste je mohli znovu používat, je nutné je co nejlépe vyprat, aby se předešlo dalšímu případnému zápachu. V tomto článku vám vysvětlíme, jak krok za krokem odstranit nepříjemný zápach ze sportovního oblečení.

Jak odstranit nepříjemný zápach ze sportovního oblečení 

Prozradíme vám 4 kroky, jak odstranit ze sportovního oblečení zápach potu  

Pot sám o sobě nepáchne. Nepříjemný zápach potu je výsledkem činnosti bakterií na naší kůži, které se potem živí a soustřeďují se v místech, kde dochází ke kontaktu s oblečením, jako je podpaží. Chcete-li tedy tento zápach zcela odstranit, musíte použít speciální přípravky, které tyto bakterie zcela eliminují. Jak tedy odstranit zápach potu ze sportovního oblečení? Vysvětlíme vám to krok za krokem:  

1. Vyjměte oblečení ze sportovní tašky  

Špinavé oblečení se doporučuje vložit do samostatné tašky a ne přímo do sportovní tašky. Nenechávejte sportovní oblečení uložené v koši spolu s jiným špinavým prádlem, protože by to rovněž mohlo způsobit nepříjemný zápach. Pokud je nemůžete vyprat hned, nechte je uschnout, nejlépe venku. Sportovní tašku také vyvětrejte a nezapomeňte ji pravidelně prát.   

2. Vyperte oblečení co nejdříve  

Špinavé oblečení vložte do pračky nebo případně vyperte v ruce co nejdříve a vždy po každém použití. Důležité je, jak rychle to uděláte, protože to pomáhá předcházet vzniku pachů v důsledku vlhkosti, nahromaděné v tkaninách, když jsou mokré od potu. Perte ručně nebo v pračce podle specifikací každého oděvu.  

3. Použijte konkrétní výrobek 

Pro odstranění pachu potu z oděvů je lepší používat přípravky, které lze podle pokynů výrobce používat v pračce i při ručním praní, aby tak bylo dosaženo dobrého výsledku. Za tím účelem musí být z oblečení odstraněny bakterie, které jsou příčinou nepříjemných pachů.   

Příkladem je Dezinfekce na prádlo – bílé květy – Sanytol. Účinnost výrobku je založena na faktu, že eliminuje 99,9% bakterií, které způsobují nepříjemný zápach. Neobsahuje chlór a lze jej používat při ručním praní i v pračce, a to na všechny druhy látek a barev. Je účinný již od teplot 20ºC a zanechává na oblečení příjemnou a dlouhotrvající vůni. Stačí přípravek přidat do nádobky na aviváž s použitím běžného pracího prostředku. Při ručním praní stačí naředit polovinu uzávěru balení ve 4 litrech vody , nechat působit 15 minut v rámci máchání a pak ještě propláchnout ve velkém množství vody

Další možností, jak odstranit nepříjemný zápach ze sportovní oblečení, je použití dezinfekčního odstraňovače skvrn Dezinfekční odstraňovač skvrn – Sanytol, který odstraní nejen skvrny, ale také nepříjemný zápach tím, že zabíjí bakterie, které jsou jejich příčinou. Lze jej použít v pračce přidáním k pracímu prostředku nebo při ručním praní, rozpuštěním lžičky ve 4 litrech vody s mýdlem, které obvykle používáte.  Oděv nechte za občasného promíchání půl hodiny namočen. Poté je nutné jej vymáchat v čisté vodě.  

odstranit nepříjemný zápach ze sportovního oblečení 

4. Prádlo nechte dobře uschnout  

Posledním klíčem k odstranění pachu potu z oblečení je jeho sušení, jakmile je vymácháte nebo dokončíte praní, a to nejlépe venku. Oblečení neskládejte, dokud nebude zcela suché.