Jak se vyhnout nepříjemnému zápachu v oblečení

Někdy vytáhnete oblečení z pračky a zjistíte, že stále nepříjemně páchne. Nečistota, pot nebo vlhkost mohou kromě jiných příčin vytvářet přetrvávající nepříjemný zápach v oblečení. Abyste si mohli užívat své oblečení čisté a bez nepříjemného zápachu, v následujícím článku vám vysvětlíme, jak o prádlo pečovat. 

Jak se vyhnout nepříjemnému zápachu v oblečení

Proč oblečení zapáchá 

Oblečení může nepříjemně zapáchat z několika důvodů, jako je například přítomnost: 

 • Rozkládajících se organických zbytků, v nichž se hromadí choroboplodné zárodky. 
 • Bakterií, jako jsou ty spojené s potem 
 • Hub nebo plísní, jež jsou příčinou zatuchlého zápachu 
 • Špinavá pračka: Pokud je vaše pračka špinavá nebo se v ní hromadí plísně a bakterie, může se během praní přenést tento nepříjemný zápach na vaše oblečení. 

Je důležité si uvědomit, že běžné praní neodstraní bakterie a plísně způsobující nepříjemný zápach. Chcete-li odstranit nepříjemný zápach zcela, bude nutné přidat přípravek, který je schopen dezinfikovat tkaniny. 

Tipy, jak se vyhnout zápachu  v čerstvě vypraném prádle 

Přidejte do prádla dezinfekci na prádlo. Dobrou volbou je prostředek Dezinfekce na prádlo – bílé květy – Sanytol, jež zcela odstraňuje nepříjemný zápach, protože likviduje choroboplodné zárodky, které jej způsobují, včetně plísní, které jsou příčinou zatuchlého zápachu. Neobsahuje chlór, takže je vhodná pro všechny druhy látek a barev, jelikož nezanechává na oblečení skvrny. Tento produkt je účinný ve studené vodě a při krátkých cyklech praní. Přidává se do přihrádky na aviváž a je kompatibilní s jakýmkoli pracím prostředkem. Zanechává na oblečení příjemnou vůni a navíc díky dezinfekci zabráníte množení choroboplodných zárodků a šíření zápachu, který způsobují, i když vám bude chvíli trvat, než oblečení z pračky vytáhnete. 

 • Používejte přípravek, který dezinfikuje a zabíjí většinu choroboplodných zárodků. Můžete použít přípravek jako je Dezinfekce na prádlo – bílé květy – Sanytol
 • Používejte vhodný prací program a účinný prací prostředek. Pokaždé zkontrolujte etikety oblečení a vždy používejte množství pracího prostředku doporučené výrobcem. 
 • Vyjměte oblečení z pračky a pověste je. Raději to udělejte, jakmile prací cyklus skončí a prádlo pověste venku. Pokud jste při praní použili dezinfekční prostředek, není třeba prádlo vyndávat ihned. 
 • Pravidelně čistěte pračku. Nezapomeňte na žádnou vnitřní část. Jinak můžete při praní používat dezinfekci na textil Dezinfekce na prádlo – bílé květy – Sanytol, jež navíc zlikviduje veškeré choroboplodné zárodky, které se mohou nacházet uvnitř pračky. K čištění a dezinfekci těsnicí gumy bubnu pračky a zásuvky můžete použít čisticí prostředek na pračky Dezinfekční čistič pračky – Sanytol
 • Po každém praní nechte pračku vyschnout. Po každém použití můžete nechat dvířka otevřená nebo je osušit papírovou utěrkou či hadříkem a mokré oblečení samozřejmě ihned vyndat. 

Tipy, jak se vyhnout zatuchlému zápachu prádla 

 • Pokud máte vlhké oblečení, které se nechystáte ihned prát, dejte je usušit, jinak se v něm rozmnoží bakterie. Snažte se je také, co nejdříve vyprat. 
 • Vlhké oblečení nedávejte do koše na prádlo. Tím zabráníte tomu, aby i ostatní oblečení získalo zatuchlý zápach. 
 • Vyvětrejte místo, kde skladujete špinavé oblečení. V případě potřeby použijte odvlhčovač. 
 • Nechte hned uschnout vyprané prádlo, jen co vaše pračka skončí praní. Bude lépe, když je necháte uschnout na slunci nebo venku. Pokud není možné prádlo po skončení pracího cyklu vyjmout z pračky, doporučujeme přidat do pracího cyklu prostředek Dezinfekce na prádlo – bílé květy – Sanytol. Vaše oblečení si tak zachová příjemnou vůni i po 12 hodinách v bubnu. 
 • Neukládejte oblečení, pokud není úplně suché. To je nezbytné, abyste se vyhnuli zatuchlému zápachu v oblečení a výskytu plísní, které jej způsobují. 
vyhnout nepříjemnému zápachu v oblečení