Jaké předměty bývají doma nejvíce kontaminované?

Abyste mohli provádět správně hygienu svého domova, je důležitě vědět, jak dezinfikovat, a přitom mít na paměti především předměty, které jsou nejvíce kontaminované, abyste optimalizovali čas a dezinfekci provedli hloubkově tam, kde je to nejvíce potřeba.

Podle studie, kterou provedla firma UB, jsou nejvíce kontaminovanými předměty v domácnostech následující:

  1. Toaleta je nejvíce kontaminovanou oblastí, s největší bakteriální zátěží.
  2. Kuchyňské houbičky a utěrky. Může se v nich nashromáždit tolik mikroorganismů jako na toaletě a pouze 20 % domácností ví, jak správně dezinfikovat. Jsou velkými přenašeči mikroorganismů na další povrchy, které jsou již čisté.
  3. Na druhé straně může dřez obsahovat až 100 000krát více bakterií, virů a plísní než toaletní mísa, a přitom je v neustálém kontaktu s našimi potravinami.
  4. Na kohoutcích, vanách a gumách praček se objevuje tzv. „biofilm“, který vzniká z různých nahromaděných bakterií a má silný kontaminační účinek. Nenechte si ujít náš příspěvek věnovaný čištění van ve dvou krocích.
  5. Víte, že na zubních kartáčcích a kelímkách se usazuje neskutečné množství bakterií, virů a plísní? Jejich dezinfekce je maximálně důležitá, protože je vkládáme přímo do úst. Mikroorganismy zubních kartáčků jsou příčinou zubních kazů a oparů.
  6. Kuchyňská krájecí prkénka a nože mohou být příčinou křížové kontaminace, která může zasáhnout potraviny a náš organismus. Pokud například používáte kuchyňské prkénko na krájení kuřete a poté na krájení salátu, kontaminujete salát patogeny obsaženými v syrovém masu.
  7. Časté používání technologických přístrojů, které nás obklopují, jako jsou počítače, je příčinou toho, že jsou kontaminované i více než 450 bakteriemi na každém tlačítku klávesnice. Jíst v blízkosti počítače například způsobuje šíření mikroorganismů.
  8. Nábytek a kliky velmi přispívají k přenosu chřipky a dalších respiračních virů.
  9. Dětské hračky a příslušenství také mohou být kontaminované. Chcete-li se dozvědět, jak dezinfikovat hračky svých dětí, doporučujeme vám přečíst si náš speciální příspěvek.

Pro všechny tyto případy je důležité, abyste měli po ruce dezinfekční přípravky Sanytol pro domácnost. Nikdy by vám neměl chybět Dezinfekční univerzální čistič ve spreji, abyste mohli rychle a efektivně ošetřit jakoukoli oblast.

Dezinfikovat domácnost je snadné, pokud znáte nejvíce kontaminované předměty, abyste mohli zničit bakterie, viry a plísně, které se zde mohou vyskytovat.