[PRŮVODCE pro Sanytol] Jak vyčistit a vydezinfikovat domácnost 

Cítit se v našem domově bezpečně je zásadní, ale to, jak se ve své vlastní domácnosti cítíme, ovlivňují různé aspekty. Klíčovými aspekty k dosažení tohoto cíle jsou například udržování pořádku, čistoty a dezinfekce. V tomto článku vysvětlíme, jak důkladně vyčistit a vydezinfikovat domácnost s ohledem na jednotlivá místa nebo danou situaci.

Vyčistit a vydezinfikovat domácnost 

Jaký typ čištění provádět a jak často?

V ideálním případě byste měli provádět úklid v domácnosti častěji než jednou týdně a používat přitom speciální produkty, které zajišťují nejen čistotu, ale také účinnou dezinfekci, jako je řada přípravků SANYTOL, která nabízí specifické produkty pro všechny místnosti v domácnosti a možnost odstranění 99,9 % choroboplodných zárodků. Každá část domácnosti však vyžaduje své vlastní postupy založené na jejích specifikách.

Dezinfekce různých koutů domácnosti 

  • Předsíň: odstraňte prach, který se obvykle hromadí na rohožce, klikách a nábytku. Vyčistěte a vydezinfikujte povrch nábytku a madla, kterých se každý v domácnosti dotýká. Zkuste je vyčistit přípravkem, který nejen čistí, ale i dezinfikuje, úklid tak bude kompletnější, jednodušší a rychlejší. Můžete použít Sanytol dezinfekční univerzální čistič, který čistí a likviduje bakterie, plísně a viry. Kromě toho neutralizuje alergeny, jako jsou roztoči.
  • Kuchyně: Je to jedna z nejdůležitějších místností, protože v ní skladujeme a připravujeme potraviny a ulpívá v ní nejvíce nečistot a mastnoty. Doporučujeme nejen denně čistit, ale i dezinfikovat povrch pracovních desek, sporáků, dřezů, prkének atd., protože kuchyně a povrchy používané k přípravě pokrmů mohou být zdrojem křížové kontaminace. Nezapomeňte pravidelně čistit a dezinfikovat spíž i lednici: Zkontrolujte, zda v nich nejsou zbytky jídla i to v jakém jsou stavu. Jak pro každodenní úklid a dezinfekci, tak pro čištění předmětů a prostor, kde jsou potraviny, můžete použít přípravek Sanytol dezinfekční odmašťující čistič na kuchyně, který je nejen účinným odstraňovačem mastnoty a účinnou dezinfekcí, ale je také vhodný k použití na místa přicházející do styku s potravinami. Nezapomeňte, že hadříky a drátěnky by se měly často měnit za nové. Doporučuje se dezinfikovat na konci dne utěrky a drátěnky, abyste zabránili hromadění choroboplodných zárodků, které se pak při jejich používání přenesou na pracovní povrchy.
  • Koupelna: Je hlavním zdrojem hromadění choroboplodných zárodků, zejména toaleta a sprcha. Často čistěte a dezinfikujte všechny povrchy speciálním přípravkem, jako je Sanytol dezinfekční čistič na koupelny a vodní kámen, který vám pomůže snadno a pohodlně udržovat čistotu, je účinný proti vodnímu kameni a zabraňuje vzniku plísní. V místnosti co nejvíce větrejte a pravidelně vyměňujte a perte v pračce ručníky a koupelnové podložky. K praní koupelnového textilu a důkladnému odstranění zápachu můžete použít speciální dezinfekci na textilie, jako je Sanytol dezinfekce na prádlo, která zápach odstraňuje a dezinfikuje již od 20 ºC. 
  • Ložnice: Větrejte místnost každý den, často perte ložní prádlo (jednou týdně), odstraňujte prach z povrchu nábytku a podlah, a pravidelně čistěte a dezinfikujte polštáře, přikrývky a matrace. Ložnice je místem, kde se často hromadí velké množství roztočů. Dezinfekční sprej na tkaniny Sanytol dezinfekční a deodorační přípravek na tkaniny můžete použít k dezinfekci tkanin, které se neperou, jako jsou matrace, polštáře atd., stejně jako odstranění nepříjemných pachů ve skříních i jednotlivých místnostech. K praní koupelnového textilu a důkladnému odstranění zápachu můžete použít speciální dezinfekci na textilie, jako je Sanytol dezinfekce na prádlo, která zápach odstraňuje a dezinfikuje již při 20 ºC. 
  • Obývací pokoj: Vysajte pohovky a koberečky, utřete prach z nábytku a podlah a vyperte potahy a závěsy v pračce. K dezinfekci sedacích souprav nebo koberců můžete použít přípravek na odstranění textilních pachů Sanytol dezinfekční a deodorační přípravek na tkaniny, který dezinfikuje tkaniny i domácnost, odstraňuje zápach a zanechává příjemnou vůni.
Jak vyčistit a vydezinfikovat domácnost 

Dezinfekce, pokud je doma nemocná osoba

Pokud máte doma někoho s nakažlivou nemocí, hygiena a dezinfekce jsou velmi důležité, protože tato nemoc se vesměs přenáší pomocí přímého i nepřímému kontaktu prostřednictvím předmětů, které mohly být kontaminovány. Proto je důležité používat produkty, které likvidují choroboplodné zárodky, jako jsou výrobky značky SANYTOL, jež omezují riziko nákazy. Bude nutné pravidelně dezinfikovat povrchy a místnosti, které mohly být v kontaktu s nemocným (koupelna, kuchyň, textilie atd.).